Kurucularımız

Kurucularımız

ESRA ÖZDEN

Adana’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu. İş yaşamı STFA Holding bünyesinde yer alan STFA Cıvata’da başladı. Lesaffre Holding kuruluşu olan Özmaya’da yöneticilik yaptı. 2014 yılında kurduğu kendi şirketi Entermin Endüstri Ürünleri Yayıncılık Limited Şirketi ile girişimciliğini sürdürüyor. 2012-2014 döneminde Türkiye ve Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı yapan Özden, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Uluslararası Liderlik Programı’na dünyadan katılmaya hak kazanan 20 kadından biri olarak Türkiye’yi temsil etti. Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı olan Özden, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Girişimcilik Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Özden, İngilizce biliyor.

 

İLHAMİ GÜNSEL

1968 yılında Ceyhan’da doğdu. İlköğrenimini Ceyhan’da, ortaöğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde, yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Özel sektörde girişimcilik, yerli ve yabancı sermayeli şirketlerde yöneticilik, farklı sektörlerde iş geliştirme konusunda danışmanlık yaptı. İşi gereği veya üyesi olduğu kuruluşlar vasıtasıyla Türkiye’de ve yurtdışında uluslararası çalışma gruplarına katıldı. Yurtdışında birçok ülkede profesyonel organizasyonlar düzenledi. Birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak yer alan ve sosyal sorumluluk projelerine katılan İlhami Günsel, Çukurova Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanı, Çukurova Dostluk Kulübü Kurucu Başkanı, Milletlerarası Genç Ticaret Odası Senatörüdür. Günsel, İngilizce biliyor.

 

MEHMET ULUĞTÜRKAN

1972’de doğdu. Halkla ilişkiler üzerine ön lisans, işletme üzerine lisans eğitimi aldı. Yüksek lisansını, Çukurova Üniversitesi’nde yönetim ve organizasyon üzerine yaptı. İş hayatına 1989 yılında muhabir olarak başladı. 1998-2004 yılları arasında Adana Sanayi Odası basın danışmanlığı görevini yürüttü. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nda (TÜRKONFED) Başkan Danışmanlığı yaptı. 2008’de ortağı Esra Özden’le birlikte Türkiye’nin ilk bölgesel ekonomi yayını Refleks gazetesini kurdu. Hürriyet Gazetesi Çukurova GAP yayınında bir yıl köşe yazarlığı yaptı. Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ‘Ekonomi Gazeteciliği’ dersi verdi. Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.  Uluğtürkan, Entermin Endüstüri Ürünleri Yayıncılık Limited Şirketi’nin Yönetici Ortağı’dır.

 

TURAN AKIN

1970 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu.  İş yaşamına İzmir’de İş Bankası’nda başladı. Demirbank ve HSBC Bank İstanbul’da dış ticaret departmanlarında yöneticilik yaptıktan sonra 2005 yılında TEB’de Çukurova ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden Sorumlu Dış Ticaret Müdürü olarak 15 yıl görev yaptı. Birçok üniversite ve kurumlar tarafından düzenlenen seminerlerde ‘Dış Ticaret’ sunumları yaptı. Milletlerarası Ticaret Odası ICC Academy Certified Trade Finance Professoional (CTFP) sertifika sahibidir. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Adigey Cumhuriyeti İş Komitesi üyesidir. Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans Programını tamamlayan Akın’ın Türkiye-Rusya Dış Ticaret Pazarı adlı bir de kitabı bulunmaktadır. Akın, İngilizce biliyor.

© Copyright 2020 EximB2B Tüm hakları saklıdır